V četrtek, 10. maja 2018, je v Šeškovem domu potekala Območna revija otroških in mladinskih pevskih zborov POZDRAV POMLADI. Nastopila sta tudi zbora OŠ Ob Rinži. OPZ Škratki pod vodstvom Saše Balovskega je nastopil s tremi pesmicami. Zapeli so ljudsko pesem Jaz pa pojdem na Gorenjsko, priredbo Katje Gruber Kje? in pesem Andreja Makorja Špela Marela. Zbor je s klavirjem spremljala Mojca Hribar Osmak. Nastopil je tudi OPZ Cici Škratki pod vodstvom Nataše Mikulič Ivanc. Zapeli so priredbo Katje Gruber Tri race, tri pure, pesem Tadeja Vulca Burja in ljudsko pesem Drežniška. Tudi ta zbor je s klavirjem spremljala Mojca Hribar Osmak. Strokovno pa je zbore ocenjeval profesor Tomaž Habe. Otroci so s svojim petjem in raznovrstnim programom navdušili občinstvo.

Ponovno se je pokazalo, da pevska kultura v osnovnih šolah na Kočevskem napreduje. Otroci radi pojejo in se udeležujejo vaj in nastopov. To je pazil tudi strokovni ocenjevalec prof. Tomaž Habe. Po nastopu so si otroci na poti domov še dolgo prepevali znane pesmi. Z mislijo, da kdor poje, zlo ne misli, so si obljubili, da se naslednje leto ponovno snidejo.

Kočevje, 11. 5. 2018

Zapisal: Sašo Balovski