V marcu nas je razveselila novica, da je bilo na natečaju za Roševe dneve 2022, na katerem sodelujejo mladi ustvarjalci 8. in 9. razredov osnovnih šol iz vse Slovenije, izbrano besedilo devetošolke Ule Robida z naslovom Prijatelje beremo v knjigah in življenju.

Konec marca je v Celju sledilo 35. državno srečanje Roševi dnevi, na katerem so izbrani mladi literati sodelovali v delavnici Branje in pisanje, oboje je veščina, ki jo je vodil pisatelj in prevajalec Damijan Šinigoj. Mentorji izbranih literatov in uredniki nagrajenih literarnih glasil pa so se udeležili predavanja in delavnice pod vodstvom promotorke branja in bralnih klubov Ksenije Medved.
Srečanje je vsem prineslo sveže informacije in navdih za nadaljnje delo ter priznanje in potrditev mladim avtorjem.

Petra Debelak