V četrtek, 6. 10. 2022, so imeli učenci 6. razredov športni dan kolesarjenje po kočevskih kolesarskih poteh.

Odhod je bil izpred šole po kolesarski stezi skozi naselje Mestni log do križišča pri Zdravstvenem domu. Pot so nadaljevali po novi kolesarski poti mimo podjetja Melamin. Pri tunelu so zavili za naselje Trata in se odpeljali do kočevskega jezera. Po makadamski poti so obkrožili jezero in se skozi naselje Trata vrnili na kolesarsko stezo, ki pelje mimo industrijske cone. Kolesarili so do igrišča v Slovenski vasi. Imeli so malico. Ena skupina je pot nadaljevala do Ložin.  V šolo so se vrnili, po kolesarski poti čez mesto Kočevje, ob 12. uri.

Tri dekleta so se udeležile pohoda na Fridrihštajn.

Športnega dneva se je udeležilo 56 učencev, 4 spremljevalci, odsotnih pa je bilo 7 učencev.

Za AKTIV ŠPORTA,
Branka Rajner